Michal Jurka a Petr Vavrouška

Michal Jurka (39) dokazuje, co je to věrnost k značce. Už více jak patnáct let pracuje ve Skanska a od výroby se vypracoval až na nejvyšší pozici. Je totiž prezidentem obchodní jednotky pro Česko, Slovensko, Rumunsko a Maďarsko. Ambice má nemalé. Chce zlepšit pověst českého stavebnictví. Využije k tomu pevného životního základu od rodičů, zkušenosti ze sportu a nově mu bude také pomáhat kouč.

Ve veřejných zdrojích se toho o vás člověk moc nedočte...

Kdo ale bude poctivě hledat a vědět co má hledat, tak najde informace z doby, kdy jsem hrával první ligu v házené. Dokonce mám za sebou tři starty v československé Interlize.

A jak se vám dařilo?

Jednu sezónu jsem patřil k nejtrestanějším hráčům, což je při mé povaze zvláštní paradox. To se ke mně vůbec nehodí. Ale na svou obhajobu musím říct, že jsem patřil i k nejlepším střelcům sedmimetrových bodů.

Když jste nastupoval do současné funkce, tehdejší prezident Roman Wieczorek o vás řekl: je to silný lídr s dobrým etickým nastavením. Co je v pojetí byznysu ten silný lídr? Silný, že zvládne stres, obchod, zodpovědnost?

Podle mě je to kombinace úplně všeho, ale nejdůležitější je asi zvládání stresu. A znovu se vrátím ke své sportovní kariéře. Sport mi dal tu vlastnost, že se v jakékoliv obtížnější situaci nesložím. Obrazně řečeno z házené mám velká záda, takže jakékoliv problémy unesu.